Home About The ITA ITA Committees ITA Division I Women’s Regional Committees

ITA Division I Women’s Regional Committees

2020-21 Committee Members

Northwest Region
Ben Cabell (Chair) – Santa Clara
Simon Harston – St. Mary’s (CA)
Dustin Hinson – Eastern Washington
Lisa Hart – Washington State
Amanda Augustus – California

Southwest Region
Alison Swain (Chair) – USC
Jun Hernandez – Hawaii
Gary Victor – CSU Northridge
Greg Prudhomme – Grand Canyon
Sherri Stephens – San Diego

Mountain Region
Sean McInerney (Chair) – Utah State
Christian Bass – Denver
Ivan Fernandez – UTEP
Beck Roghaar – Boise State
Ewa Bogusz – Northern Arizona

Texas Region
Lee Taylor Walker (Chair) – TCU
Rob Hubbard – Sam Houston State
West Nott – UTRGV
Mark Weaver – Texas A&M
Jeff Nevolo – SMU

Central Region
Todd Chapman (Chair) – Kansas
Colin Foster – Wichita State
Courtney Steinbock – Arkansas
Audra Cohen – Oklahoma
Catrina Thompson – Minnesota

Midwest Region
Alison Silverio (Chair) – Notre Dame
Frank Polito – Cleveland State
Ronni Bernstein – Michigan
Evan Clark – Illinois
Marisa Arce – DaPaul

Northeast Region
Sanela Kunovac (Chair) – Penn
Bob Dallis – Dartmouth
Nigel Bentley – Boston College
JC Nunez – UMass
Kristen Maines – Buffalo

Ohio Valley Region
Eric Toth (Chair) – Cincinnati
Carlos Drada – Kentucky
Chad Camper – Chattanooga
Aleke Tsoubanos – Vanderbilt
Laura Glitz – Purdue

Atlantic Region
Keith Puryear (Chair) – Navy
Katie Dougherty – Maryland
Mark Wesselink – Richmond
James Peterson – Towson
Jeff Maren – Liberty

Carolina Region
Adam Herendeen (Chair) – Furman
Elizabeth Anderson – Elon
Brian Kalbas – North Carolina
Kevin Epley – South Carolina
Joel Roberts – Presbyterian College

Southern Region
Mike Sell (Chair) – LSU
Caroline Lilley – Auburn
Jaco Keyser – South Alabama
David Vest – Samford
Mark Tjia – UAB

Southeast Region
Jeff Wallace (Chair) – Georgia
Cristina Moros – USF
Bryan Koniecko – UCF
Rodney Harmon – Georgia Tech
Sean McCaffrey – Georgia Southern

Return to ITA Committees Listing →

- Advertisement -

CLASSIFIEDS